Choroba być może bagatelizowana

Chociaż przychodnie alergologiczne notują coraz więcej zgłaszających się do nich osób, to wydaje się, że alergia wciąż jest tą chorobą, która w naszym społeczeństwie jest bagatelizowana, która tak naprawdę nie jest brana całkiem na poważnie, a przynajmniej przez sporą grupę ludzi. Katarek, być może trochę łzawiących oczu i to wszystko, żaden wielki problem. Tymczasem tak naprawdę trzeba jasno powiedzieć, że alergia to bardzo poważna choroba, której w żadnym przypadku nie należy bagatelizować, która powinna być bezwzględnie leczona. Powodem tego jest przede wszystkim to, że nieleczona alergia w każdym przypadku zakończy się astmą.

Alergia na rośliny

Mowa oczywiście o alergii na rośliny czy też na sierść zwierząt, mowa o alergii oddechowej. Innym jej rodzajem jest alergia pokarmowa, która jednak jest niemniej groźna dla człowieka. W jej zaawansowanym stadium spożycie któregoś z elementów, na który jest się uczulonym, może skończyć się nawet zgonem. Mówiąc o alergii nie mamy na myśli tylko i wyłącznie uczulenia na pyłki, na sierść. Mamy bowiem również dosyć powszechnie występującą alergię na jad różnych zwierząt, na jad mrówek, pszczół, os czy też innych małych i pozornie niegroźnych zwierzątek. Osoby uczulone na jad tychże małych zwierzątek muszą liczyć się, że zwykłe ukąszenie może dla nich zakończyć się wstrząsem anafilaktycznym, a w konsekwencji także śmiercią. Jeśli więc zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy, które mogłyby wskazywać na alergię, warto jest wykonać testy uczuleniowe, które pozwolą nam odpowiedzieć na pytanie, jakie alergeny będą dla nas niebezpieczne.

Testy na alergię

Testy takie są wykonywane w przychodniach alergologicznych, a żeby się do nich dostać, aby zapisać się na wizytę, potrzebujemy oczywiście stosownego skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Wykazanie tego, że jesteśmy na coś uczuleni powoduje, że powinniśmy się odpowiednio leczyć. Między innymi jednym ze sposobów leczenia jest odczulanie specjalną szczepionką. Takie odczulanie to pewien proces trwający czasem nawet do pięciu lat. Z pewnością niezbyt dobrą informacją jest to, że nikt nam nie da gwarancji, iż takie odczulanie może być w naszym przypadku skuteczne. Dopiero po jego zakończeniu możemy stwierdzić czy dało ono skutek, czy też może potrzebujemy innej metody leczenia alergii. Niemniej jednak takie leczenie warto podjąć, ponieważ, jak już wcześniej wspominaliśmy, alergia nieleczona jest bardzo groźna i prowadzi do wystąpienia bardzo poważnych chorób, a najczęściej stykamy się w takiej sytuacji z wystąpieniem astmy oskrzelowej, która jest uciążliwą chorobą nieuleczalną.

http://www.6weidera.wroclaw.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 9.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)