Na wczasy do Czarnogóry – relacja z wyjazdu

Dzisiaj chciałem się z wami podzielić moimi wrażeniami z wyjazdu do Czarnogóry. Poruszam ten temat akurat teraz bowiem niektórzy ludzie właśnie teraz zaczynają planować swoje wakacje, a chciałbym was zachęcić do odwiedzenia tego kraju.

Tak więc mogę powiedzieć, że Czarnogóra ma wręcz wspaniałe pejzaże powiązane z charakterystycznym dla tego kraju środowiskiem naturalnym, a dodatkowo wyrazu krajobrazowego dodaje także połączenie gór oraz morza, co zapewnia nam równie, a możne nawet bardziej powalające wrażenia widokowe niż w Chorwacji. Według mnie jest to nawet ładniejszy kraj.  Można do Czarnogóry wybrać się w celu zwiedzania a także podziwiania przyrody, jak również w celu odpoczynku – na tak zwane kąpiele słoneczne etc.

Zainteresowanym polecam poradnik: Czarnogóra – Wakacje.

Ciekawostka: na początku lata w Czarnogórze da się w górach pojeździć na snowboardzie lub nartach, a potem zjechać do terenów przymorskich i odrobinę poopalać się na plaży. Oczywiście, nie zawsze tylko przy założeniu, że będą odpowiednie warunki pogodowe, ale gdy już się zdarzą to na prawdę jest to niesamowity relaks – poleżeć nad morzem po narciarskich wojażach.

Do Czarnogóry podobno można przyjeżdżać w sumie przez cały rok, zawsze jest tam coś ciekawego do obejrzenia. Jednak według biur podróży najbardziej przyjazne warunki pogodowe i nie tylko panują w maju, czerwcu ,a także we wrześniu, a ruch turystyczny jest w tym okresie znikomy. W sumie w okresie lata pod względem pogodowym Czarnogóra przypomina troszkę Polskę, aczkolwiek jest o wiele cieplej i spotkamy tam o wiele więcej słońca.

Czarnogóra poza dosyć wysokimi górami, morzem i wspaniałymi widokami posiada także dużo nieprzeciętnych zakątków wartych odwidzenia, nie tylko myślę tu o zabytkach architektury, których też jest w tym rejonie sporo, ale również o miejscach ciekawych pod względem atrakcyjności doznaniowej. Na prawdę polecam ten kraj jak miejsce na wczasy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.1/10 (11 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)