Detale, które nadadzą charakter każdej kuchni

Planując remont lub urządzając całkiem nową kuchnię, należy wziąć pod uwagę wiele istotnych szczegółów. Liczą się nie tylko kolorystyka i styl, który wybierzemy, ale również detale, nadające wnętrzu charakteru.
Jedną z najważniejszych decyzji estetycznych w planowaniu wnętrza, jest zdecydowanie kolor na jaki się zdecydujemy. Trzeba pamiętać, że będziemy w tej przestrzeni przebywać każdego dnia, dlatego też nie możne to być nic, co drażniłoby nasze oczy. Szalone, kontrastowe barwy lepiej zachować dla dodatków, niż używać ich jako koloru ścian lub mebli. Ostatnio w modzie, jako kolory bazowe, królują pastele, szarości i brązy. Wiele osób decyduje się również na kuchnie w czarno-białej kolorystyce. W internecie znaleźć można wiele pięknych zdjęć, z których warto zaczerpnąć inspirację na stworzenie kuchni swoich marzeń.
Oprócz koloru ścian, kolejnym ważnym krokiem jest dobór mebli. Możemy postawić na nowoczesność, gdzie przeważa stal, połysk i mocne barwy, lub zdecydować się na pastelową kuchnie w stylu vintage. Wybór mebli jest ogromny, więc wszystko zależy od naszej wyobraźni. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji poprosić o przygotowanie projektu 3d, który da nam wyobrażenie o tym jak kuchnia będzie się prezentować na powierzchni, jaką dysponujemy.
Dopełnieniem barwy głównej, która będzie królować w naszej kuchni, są różnego rodzaju elementy dekoracyjne i akcesoria. Jednym z pomysłów na urozmaicenie wnętrza są panele szklane do kuchni. Można umieścić je na wolnej ścianie, tworząc swego rodzaju ogromny obraz. Jeżeli jednak wolimy delikatne akcenty, panel szklany można umieścić w wolnej przestrzeni pomiędzy meblami. Jest to bardzo stylowe i oryginalne rozwiązanie.

REKLAMA: panele szklane do kuchni Axitech – axitech.pl

Innymi dodatkami, które mogą przyciągnąć oko w kuchni, są zdecydowanie sprzęty i akcesoria kuchenne. Jeżeli dopiero mamy zamiar zakupić drobne AGD do naszej kuchni, to najlepiej postarać się o to, by pasowało ono stylem i kolorystyką do wnętrza. Aktualnie wybór akcesoriów kuchenny przyprawia o zawrót głowy, dlatego z pewnością znajdziemy coś co idealnie wkomponuje się w pomieszczenie.
Do wypełnienia pustej przestrzeni na ścianach świetnym pomysłem mogą okazać się też obrazy na szkle. Obrazy zawsze nadają pomieszczeniu elegancji i klasy, dlatego też warto zawiesić jeden i w kuchni. Obrazy ze szkła są bardzo piękne i nietypowe, więc z pewnością zrobią wrażenie na odwiedzających nas gościach.
Ostatnim elementem dekoracyjnym, który tchnie życie w naszą kuchnie, są kwiaty – nie ważne czy są to kwiaty cięte, na stole kuchennym, czy też roślina doniczkowa. Jeżeli nie mamy zdolności do kwiatowej hodowli, warto postawić na zioła. Nie dość, że pięknie się prezentują, to są też bardzo zdrowe i świetnie przydają się do przyrządzenia potraw m.in. kuchni włoskiej.
Stosując się do powyższych rad z pewnością zaprojektujemy kuchnie swoich marzeń. Ważne jest, by przede wszystkim kierować się własnym gustem i wyobrażeniami. To nam kuchnia służyć będzie przez lata i to my będziemy w niej gotować, dlatego ma być praktyczna, użyteczna i prezentować się w sposób, jaki sobie wymarzyliśmy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)