Dieta kapuściana

Dieta kapuściana jest bardzo interesującą kuracją, która łączy w sobie wysoką efektywność z mało rygorystycznymi, znośnymi dla większości ludzi zasadami. Nie jest ona tak lekka, jak np. dieta śródziemnomorska, jednakże przy surowych sposobach odżywiania jak dieta cytrynowa,  jest bardzo łagodna.

Prezentowana dieta nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych oraz jest postrzegana za jedną z najzdrowszych i najbardziej wydajnych (stosunek wysiłku do efektów jet bardzo korzystny). Dieta kapuściana umożliwia stratę trzech kilogramów w niecałe siedem dni, co jest bardzo atrakcyjnym bilansem.

Czemu zawdzięczane są atuty diety kapuścianej?

Wszystko dzięki kapuście, która jest głównym elementem repertuaru przedstawianej diety. Nie dość, że jest smaczna i dostarcza naszemu organizmowi najistotniejszego substancje budulcowe, to także posiada niezmiernie mało kalorii. W 80 gramach surowej kapusty znajduje się około 27 kalorii, co jest prawie niczym.

Co możemy jeść?

Bez wątpienia tytułowe warzywo to nie jedyna potrawa, którą musimy się żywić – dieta umożliwia jedzenie owoców (niemal wszystkie oprócz tych tuczących jak banany, rekomendowane są za to cytrusy, szczególnie pomarańcze oraz mandarynki). Można też używać przypraw takich jak czosnek czy pieprz, które pozytywnie wpłyną na działalność przewodu pokarmowego (szybko oraz skuteczniejsze trawienie -> mniejsze obciążenie dla układu trawienia -> lepsza skuteczność).

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli zależy Ci na stałym spadku diety oraz nie masz chęci na liczenie kalorii, a co najważniejsze – lubisz kapustę, to dieta kapuściana jest pomysłem, nad którym możesz poważnie się zastanowić. Nie zapomnij tylko o sile woli – podjadanie słodkich rzeczy oraz tuczącego jedzenia może unicestwić finalny owoc twoich działań, wobec tego też zanim przystąpisz do diety zaplanuj swój repertuar posiłków. Dieta kapuściana może nie należy do dużych wyzwań, jednakże posiada ona swój szablon, wedle którego musisz postępować!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.5/10 (10 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)