Dieta Kwaśniewskiego

Chyba każdy z nas zna dietę, która samą nazwą kojarzy się z prezydentem naszego kraju. Mowa tutaj o bardzo optymalnej diecie, kryjącą się pod nazwą „Kwaśniewskiego” której zamysł zrodził się w Ciechocinku w znanym wszystkim sanatorium, dodam tylko, że nazwisko pochodzi od jej autora czyli pana Jana Kwaśniewskiego.

diety

Jest to jedna z tych diet, która posiada swoich zwolenników jak i przeciwników, jednak prawda jest taka, że przy stosowaniu każdej diety, musimy być świadom konsekwencji jakie mogą wyniknąć. Na samym początku tej diety, człowiek chudnie i to w szybkim tempie, niektórzy tracą nawet 6 kg, co jest bardzo dużo jak na miesiąc działania. Pomimo tego, że jest to prawdą, lekarze odradzają jej długotrwałe stosowanie, w ten sposób niszczymy sobie organizm, a skutki takich nieodpowiedzialnych działań mogą doprowadzić do większych problemów, nawet miażdżycy. Pamiętajmy, że tej choroby nie wykryjemy sami, zatem ciężko będzie powiedzieć, czy choroba rozwijająca się na przestrzeni lat, dosięgła i nas.

Do największych wad tej diety, wszyscy zaliczają nie dostarczanie wystarczającej ilości błonnika oraz potrzebnych składników mineralnych. Jak wszyscy przecież wiemy, bez błonnika, nasze jelita zostaną bardzo mocno osłabione, i bliżej nam do raka, niż zdobycia odpowiedniej figury.

Przy tej diecie, ważne jest, by decydowali się na nią wyłącznie ludzie zdrowi, których organizm nie boi się utraty dużej ilość kalorii. Lecz nie szalejmy zbytnio, gdyż rozregulować swój metabolizm nie jest wcale trudno, dlatego jest ona nazywana dietą wysokiego ryzyka.

Co zatem powinniśmy spożywać? Wyłącznie produkty zwierzęce czy smalec, masło, sery a nawet wieprzowinę, jednak zapomnijmy o słodyczach czy owocach, a już tym bardziej o dostarczaniu sobie cukru. Jeśli zaś chodzi o produkty roślinne, polecane są przez pana Jana Kwaśniewskiego zwłaszcza orzechy oraz wszystkie warzywa, nawet w postaci frytek. Jest to o tyle dziwna dieta, że odbieramy w niej wszystko co zdrowe, a dostarczamy to co tłuste.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.2/10 (17 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)