DJ lepszy niż orkiestra!

Tak przynajmniej wynika z obserwacji balów studniówkowych z ostatnich lat. Na uroczystościach tych, mających swój rodowód już w XVIII wieku, nie może zabraknąć oczywiście muzyki i tańca. Do jakiegoś czasu tradycyjnie zapewniała ją orkiestra na żywo. Jednak ostatnio zdecydowanie częściej organizatorzy studniówek zwracają się w tej sprawie do profesjonalnych DJów i wodzirejów. Z całą pewnością, jak twierdzą sami uczestnicy, jest to wybór bardzo dobry. Powodów takiego właśnie postępowania jest kilka.

Dla wielu DJ cieszy się większym zaufaniem. Studniówka to dla młodego człowieka jedyny taki dzień w życiu i musi być wyjątkowy. Licealista wydaje kilkaset złotych na bilet i catering, a do tego dochodzą koszty kreacji balowej. Dlatego też oprawa audiowizualna musi stać na wysokim, godnym gości poziomie. Dobry DJ na studniówkę, jak ten z Krakowa –  www.exclusivedjs.pl, nie tylko będzie dysponował szerokim repertuarem utworów zgromadzonym w czasie wielu lat pracy, ale będzie też potrafił dostosować ją do oczekiwań młodzieży. DJe są bardziej elastyczni niż orkiestry – to często ludzie młodzi i z własnego doświadczenia wiedzą, co powinno się na studniówce grać, by zabawa była udana – od obowiązkowego pierwszego poloneza, po ostatnią piosenkę, gdy wszyscy wychodzą na parkiet. Z głośników może rozbrzmiewać muzyka klubowa, disco, romantyczne ballady i klasyki lat dziewięćdziesiątych, osiemdziesiątych czy nawet wcześniejszych. Zróżnicowana playlista prędzej trafi w gust różnorodnych słuchaczy.

Ponadto DJ zadba o efekty świetlne i profesjonalną konferansjerkę. Ta jest bardzo ważna na studniówkach. Nieodłącznym elementem uroczystości jest powitanie dyrekcji, całego grona pedagogicznego i poszczególnych klas. Później w trakcie zabawy DJ zajmuje się wieloma rzeczami – zaprasza na specjalne, tematyczne tańce, przyjmuje zamówienia na utwory oraz pośredniczy w składaniu życzeń pomiędzy uczniami, a nauczycielami. Jak w przypadku wodzireja dobry, nie nachalny, profesjonalny DJ uprzyjemni „studniówkowiczom” czas, a być może nawet wzbudzi salwy śmiechu pomysłowymi zabawami i niecodziennymi aranżacjami znanych utworów.

Mając na uwadze ograniczony budżet licealistów, DJe oferują zniżki za swoje wystąpienie na takich imprezach, nawet do dwudziestu procent. Bardzo często wchodzą we współpracę ze stałymi miejscami organizacji takich imprez. Dzięki temu znają dobrze rozmiary sali i jej możliwości akustyczne i mogą precyzyjnie ustawić parametry nagłośnienia, by uzyskać najlepszy efekt. Wiedzą też, jakie dana sala oferuje warunki do tańca i kiedy najlepiej zrobić przerwę od muzyki, by pozwolić młodzieży na swobodną rozmowę.

Podsumowując, jeśli chodzi o studniówki, czyli zabawy organizowane dla młodzieży zdecydowanie króluje moda na zatrudnianie Djów. Znają oni doskonale preferencje młodzieży, najnowsze muzyczne trendy czy hity, dzięki czemu są w stanie dać maturzystom niezapomnianą i wspaniałą imprezę. Pozwolić im się oderwać myślami na jedną noc od nie ubłagalnie zbliżającej się matury i końca liceum.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)