Dźwięki z płyt czy muzyka na żywo?

Pary młode, które zajmują się planowaniem dnia zawarcia związku małżeńskiego, często stają przed dylematem – czy oprawą muzyczną uroczystości weselnej ma zająć się profesjonalny DJ, czy też zespół muzyczny? Wybór zależy od preferencji narzeczonych; na rynku ślubnym funkcjonuje wielu specjalistów oferujących usługi z obu kategorii. Na którego muzyka się zdecydować – tego, który umili zabawę dźwiękami z płyty, czy też lepszym pomysłem będą utwory wykonywane na żywo?

Oczywiście, wiele zależy od umiejętności oraz kompetencji osób, które zostaną zatrudnione przez parę młodą. Nie należy zrażać się niemiłymi wspomnieniami, które wynieśliśmy z imprezy weselnej znajomych, którzy zatrudnili DJ-a. Analogicznie – świetna zabawa, którą zapewnił zespół muzyczny na uroczystości koleżanki, wcale nie musi oznaczać, iż nasza uroczystość będzie równie udana. Aby uniknąć rozczarowań, warto nawet rok wcześniej rozpocząć poszukiwania odpowiedniego specjalisty, który zajmie się oprawą dźwiękową zabawy weselnej. Pomocne w tej kwestii mogą okazać się bazy danych, które dostępne są na łamach większości portali o tematyce ślubnej, czy też fora tematyczne, w obrębie których nowożeńcy dzielą się wrażeniami oraz opiniami na temat muzyków. W podjęciu decyzji pomocne jest także wsparcie zaprzyjaźnionych par młodych – możemy polegać na poleceniu, czy też poprosić o materiał z ich zabawy weselnej, aby zweryfikować kompetencje zespołu, czy DJ-a.

Statystyki pokazują, iż nadal największą popularnością cieszą się zespoły weselne. Wybór ten posiada zarówno plusy, jak i minusy. Muzycy z pewnością odwiedzili wiele tego typu imprez, mają więc świadomość jakie utwory są preferowane przez gości weselnych. Niewątpliwym plusem jest muzyka grana na żywo, a także możliwość improwizacji artysty – zawsze możemy poprosić o wykonanie wybranego przez nas utworu, który niekoniecznie może znaleźć się na płycie DJ-a. Jednak w przypadku zdecydowania się na usługę zespołu muzycznego należy zapoznać się z repertuarem oraz umiejętnościami muzyków. Kwestia ta jest istotna, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań w postaci miernych możliwości, fałszu oraz zniekształcania wykonywanych piosenek. Wykonywanie muzyki na żywo daje artystom możliwość dołączenia do śpiewu gości, zareagowanie na bieżącą sytuację oraz stworzenie akompaniamentu. Często zdarza się, iż do wykonywania muzyki zespół dołącza także usługę wodzireja – wówczas jeden z członków grupy odpowiada za zachęcanie gości do wspólnej zabawy.

djWesele z DJ Barti z Krakowa – źródło: http://djbarti.pl

W przypadku zdecydowania się na usługę DJ-a otrzymamy muzykę w wykonaniu oryginalnym – oznacza to, iż nie musimy obawiać się fałszowania. Profesjonalista ten nie musi ograniczać się do wyboru określonego repertuaru. Dzięki temu możemy poprosić o zestawienie odpowiedniej ścieżki muzycznej, według własnych preferencji. DJ umili zabawę muzyką z każdego gatunku, zarówno polską, jak i zagraniczną. Test utworu w obcym języku nie będzie stanowił bariery, która mogłaby powstać podczas śpiewu zespołu muzycznego. Alternatywa ta jest jednak odejściem od tradycji, która niekoniecznie może spodobać się starszym gościom.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)