Elektryczne oczyszczacze powietrza – jak działają?

Elektryczny oczyszczacz powietrza jest poręczną metodą na ekonomiczne oczyszczenie powietrza w twoim domu. Najlepiej ustawić go w miejscu, w którym twoja rodzina spędza najwięcej czasu. Rózne modele obejmują zróżnicowaną ilość stóp kwadratowych, więc ważne jest, aby wykonać odpowiedni przegląd dostępnych modeli i odnaleźć ten dopadowany do ciebie.

Elektryczne oczyszczacze powietrza znane są z tego, że pomagają oczyścić powietrze z alergenów takich jak kurz, pyłki czy łupieżu zwierzęcego. Do tego niektóre modele są w stanie pomóc z wirusami, bakteriami, pleśniami czy przykrymi zapachami. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na astmę lub inne choroby oddechowe. Słyną również z tego, że pomagają w lepszym śnie i ogólnym poczuciu zdrowia. Są w pełni ekonomiczne i zużywają mniej prądu niż 100-Watowa żarówka.

Tutaj podane są różne technologie wykorzystane w elektrycznych oczyszczaczach powietrza:

Filtry HEPA – suktecznie eliminują alergeny z powietrza takie jak kurz, pyłki, pleśnie czy inne bakterie.

Bakteriobójcza lampa UV – używana, by wyłapać wirusy i zarodki, które nie są złapane przez filtry HEPA oraz skuteczna przeciw reprodukcji i rozmnażaniu mikro-organizmów złapanych w filtry.

Jonizator – powoduje, że mniejsze cząsteczki magnetycznie się przyciągają przez co można je łatwiej złapać i usunąć z powietrza.

Generator Ozonu – usuwa nieprzyjemne zapachy z powietrza – musi mieć możliwość bycia wyłączonym, ponieważ zbyt dużo Ozonu może powodować problemy z oddychaniem. Lista generatorów ozonu polskiej produkcji dostępna tutaj.

Każda z tych technologii uzupełnia kolejną i mądrze jest spojrzeć na produkt, który oferuje jak najwięcej z nich. Im więcej technologii jest użytych, tym czystsze będzie powietrze w twoim domu.

Kiedy wybierasz się po zakup elektrycznego oczyszczacza powietrza patrz na cenę (mogą się różnić dramatycznie), poziom głośności, efektywność, łatwość użycia, styl/wielkość, koszt wymiany filtrów i gwarancję. Nie powinneś mieć problemów ze znalezieniem maszyny, która spełni wszystkie twoje potrzeby.

VN:D [1.9.22_1171]
Ocena: 9.0/10 (2 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)