Hormony – co o nich wiesz?

Z hormonami nie ma żartów i de facto nikt nie powinien narażać się na kłopoty związane z nieregularną gospodarką hormonalną. Ta, bowiem potrafi płatać bardzo duże figle, potrafi być przyczyną bardzo groźnych schorzeń, potrafi być przyczyną problemów zdrowotnych, z którymi ciężko nam będzie sobie poradzić, które mogą się objawiać bardzo dziwnymi symptomami, bardzo uciążliwymi symptomami. Dla przykładu można tutaj przytoczyć prolaktynę. Hormon, który całkiem słusznie zwany jest hormonem stresu. To on odpowiada za niemożność zajścia w ciążę, za impotencję u mężczyzn, a poza tym, jeśli poziom prolaktyny jest bardzo wysoki, jeśli zdecydowanie przekracza dopuszczalne normy, to mamy do czynienia z hiperprolaktynemią.

Dlaczego występuje hormon stresu?

Przyczyn jej wystąpienia może być bardzo wiele. Większość z nich jest mniej groźna lub też nawet możemy powiedzieć, że jest mało groźna. Jednakże istnieje pewna przyczyna podwyższonego poziomu prolaktyny, która tkwi w powstaniu gruczolaka przysadki mózgowej. To tenże organ w ludzkim ciele, tenże organ zlokalizowany w ludzkim mózgu jest odpowiedzialny za wydzielanie różnych hormonów, w tym właśnie owej prolaktyny. Jak wiadomo, gruczolak przysadki mózgowej to sygnał do natychmiastowego leczenia i to często inwazyjnego leczenia. Jeśli zauważamy u siebie takie objawy jak powtarzające się bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, to jedną z przyczyn może być właśnie podwyższony poziom prolaktyny. Podkreślmy oczywiście słowo jedną z przyczyn, gdyż de facto takie objawy mogą być związane z bardzo różnymi kwestiami.

Leczenie stresu

Leczenie wysokiego poziomu prolaktyny, jeśli nie mówimy o nazbyt dużym jej poziomie, nie mówimy o podejrzeniu występowania gruczolaka przysadki mózgowej, opiera się na przyjmowaniu leku o nazwie bromergon. Lek, który bynajmniej może wiązać się z wieloma różnymi skutkami ubocznymi, którego zażywanie powinno być ściśle związane z baczną obserwacją swojego ciała. Oczywiście prolaktyna to tylko jeden z wielu hormonów w ludzkim ciele, a do każdego z nich można napisać osobną historię. Aby móc mówić o ustabilizowanej gospodarce hormonalnej ludzkiego ciała, musimy przede wszystkim siebie obserwować i uważać na to, co przyjmujemy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci i młodzieży, których gospodarka hormonalna jest nieustabilizowana i przyjmowanie takich produktów jak chociażby odżywki i suplementy diety dla sportowców jest w ich przypadku groźne. Mowa także o takich produktach jak chociażby powszechnie dostępne w sklepach napoje energetyczne.

Źródło: http://treningbrzucha.wroclaw.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)