Jak rodzi się w egzotycznych krajach?

W Tanzanii poród musi odbyć się w całkowitej ciszy, krew rodzącej mieszkanki Sahary powinna wsiąknąć w piasek, a z kolei ciężarne Cyganki uchodzą za nieczyste.
Zobaczcie, jak wygląda poród w egzotycznych społecznościach.

Puszcza Amazońska

Poród tutaj jest… kolorowy.
Indianki Kayapo malują ciężarną w rytualne wzory, a akuszerka wciera w jej brzuch magiczne zioła mające ukoić jej ból.
Ciekawostką jest to, że… w porodzie nie może uczestniczyć mąż przyszłej matki.

Romowie

Poród tutaj jest… magiczny.
Romowie sądzą, że kobieta w ciąży jest nieczysta i w związku z tym wchodzi w relację z istotami nie z tego świata. Wierzą oni także, że poród domowy może przynieść pecha mieszkańcom wioski.
Ciekawostką jest to, że… po porodzie niszczone są wszystkie rzeczy, których dotknęła rodząca.

Sahara

Poród tutaj jest… koczowniczy.
Członkowie koczowniczego plemienia Tuaregów robią wiele rzeczy w drodze. Nie inaczej jest z porodem. W dodatku rodząca kobieta powinna mieć bezpośredni kontakt z pustynią, a jej krew w czasie porodu musi wsiąkać bezpośrednio w piasek.
Ciekawostką jest to, że… mąż kobiety rodzącej dziecko składa Bogu ofiarę z kozy i modli się o szczęśliwy poród.

Tanzania

Poród tutaj jest… symbolem zamożności.
Masajowie uważają dzieci za symbol bogactwa. Mężczyźni mają tu nieraz aż 10 żon i około 100 dzieci. Prokreacja zaczyna się bardzo wcześnie – już dziewczynki w wieku niemowlęcym mają kandydatów na mężów!
Ciekawostką jest to, że… poród w Tanzani powinien odbywać się w ciszy. W związku z tym rodząca nie mogę okazywać swojego bólu krzycząc.

Mongolia

Poród tutaj jest… rytualny.
Mongołowie bardzo pielęgnują rytuały, na przykład ten polegający na tym, że noworodkowi śpiewana jest zaraz po narodzinach tradycyjna pieść mongolska mająca mu zapewnić pełne powodzenia życie.Ciekawostką jest to, że… mieszkańcy Mongolii sądzą, że dziecko do lat trzech nie posiada duszy.

Somalia

Poród tutaj jest… niehigieniczny.
Narodziny somalijskich noworodków odbywają się w bardzo niehigienicznych warunkach. Nic dziwnego zatem, że śmiertelność podczas porodu jest w tym kraju bardzo wysoka. Często zdarzają się powikłania po ciąży, a śmiertelność zwiększa popularny tutaj rytuał obrzezania.
Ciekawostką jest to, że… Somalijczycy twierdzą, że tylko obrzezana kobieta jest predysponowana do tego, aby urodzić dziecko.

Ghana

Poród tutaj jest… uroczysty.
Poród tutaj to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny, bo narodziny dziecka są wyrazem bogactwa rodziców. W dodatku mieszkańcy Ghany uważają, że bezpłodność kobiety jest idealnym argumentem ułatwiającym mężczyźnie uzyskanie rozwodu.
Ciekawostką jest to, że… ludzie tutaj sądzą, że dziecko po matce dziedziczy krew, a po ojcu duszę.

 

Artykuł sponsorowany przez przychodnię ginekologiczną Medica2000 z Warszawy: www.medica2000.com.pl

VN:D [1.9.22_1171]
Ocena: 9.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)