Jak skutecznie grać w pokera?

Poker to gra karciana, która wbrew pozorom daje graczom bardzo ogromne pole popisu i zwycięstwo doświadczonego pokerzysty oparte jest w dużej mierze nie tylko na szczęściu, ale przede wszystkim na jego indywidualnych umiejętnościach. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pokerem, jeżeli chcą się nauczyć dobrze grać muszą poznać nie tylko zasady gry w pokera, ale również najpopularniejsze strategie pokerowe, których jest naprawdę bardzo wiele.

Jeżeli chodzi o strategie gry w pokera to zdecydowanie największą popularnością cieszy się w chwili obecnej “gra bez pozycji”. Strategia ta stosowana jest w sytuacji kiedy to gracze zmuszeni są do podjęcia decyzji przed przeciwnikami. Jeżeli spojrzymy na statystyki dotychczasowe rozgrywki i zauważymy, że zdecydowaną część rozdań to właśnie my wygrywamy z późnych pozycji to sygnał, że zastosowanie strategii gry bez pozycji może nam pomóc w wygranej. Dzięki rozgrywaniu naszej ręki z pozycji nad naszymi przeciwnikami pozwoli nam zdobyć naprawdę bardzo dużą przewagę, należy jednak pamiętać, że nie zawsze tylko my będziemy znajdować się w tej komfortowej sytuacji i to właśnie my będziemy musieli podjąć decyzję o grze jako pierwsi.

strategie pokerowe

Strategia ta jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla początkujących graczy, którzy toczą rozdania z mało doświadczonymi graczami. Doświadczeni gracze bardzo często stosują również minraise’y, czyli bardzo minimalne podbicie zakładu kontynuacyjnego. Podczas takiej strategii gry, bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim nasze wcześniejsze ready oraz informacje dotyczące graczy z którymi toczymy rozgrywkę. Dobry gracz stosują Minraise może naprawdę bardzo wiele zamieszać nawet jeżeli nie ma w ręku silnych kart.

Oczywiście rozmawiając o różnych strategiach pokerowych nie można zapomnieć o klasycznym blefie, który stosowany jest nawet przez osoby, które do końca nie znają zasady gry w pokera. Blef stosowany jest zarówno przez doświadczonych jak i początkujących graczy i w rozgrywkach turniejowych dostarcza najwięcej emocji nie tylko samym graczom, ale również i kibicom, którzy przyglądają się potyczce przy stole. Wiele osób, nawet przy bardzo słabych kartach może zachować pokerową twarzy i wygrywać potężne sumy stosując blef. Należy jednak pamiętać, że doświadczeni pokerzyści szybko mogą odkryć kiedy blefujemy i nie będą nabierać się na nasze zagrania cały czas.

Strategii w pokera jest naprawdę bardzo wiele, o czym przekonamy się zaglądając na http://pokerbreaklive.net/strategie-pokerowe/, i nawet doświadczeni gracze cały czas poszerzają swoje umiejętności i uczą się coraz to nowszych zagrać, aby móc zaskoczyć swoich przeciwników czymś nowym.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)