Jak znaleźć najlepszą lokatę?

W czasach, gdy rynek finansowy w Polsce bardzo mocno ewaluował większość rzeczy trzeba analizować znacznie bardziej dogłębnie niż miało to miejsce kiedykolwiek. Między innymi mowa o produktach bankowych, którym trzeba się przyglądać znacznie baczniej. Trzeba, zatem również bardzo dokładnie weryfikować wszelkie lokaty bankowe przed wyborem tej najlepszej.

Jak weryfikować?

shutterstock_146921186Przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnej lokaty bankowej decyduje przede wszystkim jej oprocentowanie. Ono, bowiem wyznacza wartość środku, jakie uda się uzyskać po zakończeniu lokaty bankowej. Dlatego, też w większości przypadków im większa wartość tym oczywiście zdecydowanie lepiej. Aczkolwiek nie zawsze. W niektórych sytuacjach warto też zwrócić uwagę na inne czynniki. W ich znalezieniu pomoże ranking lokat, który przedstawia najlepsze lokaty na rynku i jest publikowany w prostej i przystępnej formule. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na opis lokaty. W nim, bowiem znajdują się informacje czy oprocentowanie nominalne jest liczone w skali rocznej czy też przez cały okres trwania lokaty. Inaczej, bowiem liczone jest oprocentowanie lokaty dwu letniej wyrażone w stosunku rocznym a inaczej podane na cały okres trwania lokaty. To drugie jest zdecydowanie mniejsze. Kolejno należy też zwrócić uwagę na prowizję za zerwanie lokaty. Albowiem mimo tego, że głównym jej założeniem jest zarabianie a co za tym idzie jak najwyższe oprocentowanie to nigdy nie wiadomo, kiedy zajdzie konieczność jej zerwania. Niezaplanowane wydatki mogą spowodować konieczność zerwania lokaty przed terminem jej zapadalności. I wtedy dobrze jest znać dokładne zasady realizowania takich wypłat. Wszystko po to, aby nie tylko nie narazić się na utratę swojego kapitału, ale również, aby nie ponosić dodatkowych opłat za samo zrealizowanie dyspozycji. Czasami, bowiem mogą być one uzależnione procentowo od kwoty, która została ulokowana i wynieść nawet kilkadziesiąt złotych. Nie ma, więc sensu nadaremno tracić swoich środków finansów.

Uwaga na specjalne oferty

Szukając najlepszej lokaty na rynku trzeba również koniecznie zwrócić uwagę na wszystkie specjalne oferty np. te przedstawione na blogu konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html. Są one, bowiem znacznie wyżej oprocentowane niż wszystkie pozostałe dostępne na rynku. Jednak nie zawsze są one korzystne a co najważniejsze pewne. Mogą, bowiem być efektem piramidy finansowej lub oszustwa. Dlatego, też przed skorzystaniem z nich konieczna jest dogłębna weryfikacja zarówno lokaty jak i firmy, która ją oferuje.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)