Najlepsze czapki na różne pory roku

Bez wątpienia, na każdą porę roku odpowiednie są nieco inne rodzaje czapek. Jakiego typu nakrycia głowy są najpopularniejsze w zimie, a które są najczęściej noszone w lecie?

Czapka na uszy

Z pewnością, zimą najpowszechniej używane są czapki na uszy. Zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe noszą takie czapki, aby nie przemrozić sobie uszu i głowy. Jednakże, rodzaje czapek na uszy mogą być różne. Niektóre są szerokie i niejako wiszą na głowie, inne natomiast przylegają do powierzchni głowy niczym czepek. Ponadto, do niektórych czapek przymocowywane są różnego typu dodatki, jak chociażby pompony.

Pilotki i kapuzy

Bez wątpienia oryginalnymi czapkami zimowymi są pilotki. Nazywa się tak duże czapki z długimi klapkami opuszczanymi na uszy. Pilotki mogą służyć jako czapki zimowe jeśli klapki są ocieplane chociażby futrem. Jeśli natomiast skórzana pilotka nie jest ocieplana, służy raczej jako czapka jesienna, gdyż w zimie może już nie być wystarczająca. Warto wspomnieć, skąd właściwie wzięły się czapki pilotki. Jak się okazuje, jeszcze kilkadziesiąt lat temu w zasadzie każdy pilot samolotu posiadał taką czapkę. Później pilotki zdobyły popularność wśród kierowców, aby ostatecznie stać się czapkami codziennego użytku.

Niezwykle podobne w budowie do pilotek są kapuzy. Dzisiaj już raczej nie ma tradycyjnych kapuz, jednak są czapki mocno na nich wzorowane. Podobnie jak pilotki czapki te obudowują całą głowę i posiadają klapki. Różni je jednak to, iż zawsze są wykonane z grubego, jak również miękkiego materiału. Najczęściej kapuzy są futrzane.

Czapki na ciepłe miesiące

Jeśli chodzi o cieplejsze miesiące, ani pilotki, ani inne czapki zakrywające uszy nie są odpowiednie. Wydaje się, że w lecie, czy nawet wiosną najlepiej sprawdzają się te rodzaje czapek, które zawierają daszki.

Kaszkiet i gawroszka

Ostatnimi czasy zauważalny jest powrót mody na kaszkiety oraz gawroszki. Kaszkiety są to stosunkowo niewielkie, płaskie nakrycia głowy, które posiadają lekko zaznaczone daszki. Rozkwit popularności tego typu czapek przypadał na lata 30 XX wieku. wcześniej czapki te były wojskowymi nakryciami głowy.

Gawroszka natomiast jest czapką, która posiada odrobinę dłuższy, wyraźniejszy daszek. Jest ona ponadto również nieco wyższa.

Nowoczesne czapki z daszkiem

Jeśli chodzi o nowsze czapki z daszkiem, przede wszystkim posiadają one o wiele dłuższe daszki. Takie są chociażby popularne od lat bejsbolówki. Ponadto, w nowoczesnych czapkach przeważnie istnieje również możliwość zmiany kształtu daszku przez jego zagięcie.

Artykuł powstał przy współpracy z pracownikami portalu rodzajeczapek.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)