Need for Speed ProStreet

Need for Speed ProStreet to już jedenasta odsłona serii wyścigów EA Games, przechodząca spore zmiany, przede wszystkim legalizację wyścigów. Nadal jednak nawiązuje do ulicznych wyścigów.

A ma to się tak: wcielamy się w Ryana Coopera, świetnego kierowcę ulicznego, który przybywa na imprezę wyścigową w Chicago, by dostać się na Battle Machine – i udaje mu się to. Tu poznajemy też głównego rywala – Ryo, Króla Kierownicy, którego chcemy pokonać. I tu zaczyna się nasza wędrówka przez szereg zawodów w celu pokonania Ryo oraz Królów Organizacji Elitarnych.

Ścigamy się w czterech trybach – gripie, czyli wyścigu na zamkniętym torze, dragu – kilkunastosekundowym rajdzie w prostej linii, drifcie, czyli konkursie poślizgów, oraz próbie prędkości, gdzie auta ścigają się na specjalnych trasach z szybkością przekraczającą 300 km/h.
Nasze zadanie to wygrane i dominacje zawodów. Im więcej wygrywamy, tym szybciej awansujemy i zbliżamy się do pojedynku z Ryo. Bijemy też rekordy torów – jeśli bijemy 10 rekordów w danej dyscyplinie, możemy wejść do elitarnych organizacji i mieć szansę pokonać Królów: Gripu, Szybkości, Dragu i Driftu. Pokonując ich oraz Ryo zyskujemy tytuł Króla Ulicy.

Programiści oddali nam 55 samochodów do rywalizacji, z czego jednego wozu możemy użyć tylko do jednej dyscypliny – wóz używany w gripie nie pojedzie w drifcie. Do tego dryfujemy tylko wozami z napędem na tył. Prowadzi się świetnie, a odczucia zwiększają się w zależności od wybranego wspomagania. Do tego auta kozacko się niszczą, a uszkodzenia wpływają na osiągi naszego nabytku, także szybko się orientujemy, że tarcie po barierkach nie ma sensu, a hamulce to nasi kumple.

Grafika gry jest bardzo ładna. Wypucowane autka błyszczą, dym ostro idzie spod kół, a to wszystko w oślepiających promieniach słońca.
Muzyka jest szybka i energiczna. Doskonale zagrzewa do walki i daje satysfakcję, gdy wygrywamy.
Ogólnie Need for Speed ProStreet jest niezłą wyścigówką, którą polubi wielu graczy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.9/10 (17 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)