Nowoczesne wagi zbiornikowe. Powiemy Ci o nich wszystko!

Dokładne ważenie towarów jest istotne w wielu branżach przemysłowych. Wagi zbiornikowe pozwalają na bardzo skrupulatny pomiar ciężaru materiałów sypkich czy cieczy znajdujących się w zbiorniku. Stosowane są najczęściej w procesach technologicznych polegających na ciągłym, lub porcjowanym dozowaniu materiału.

Dokładność pomiaru, to definiuje wagi zbiornikowe!

W przemyśle chemicznym i spożywczym, a także wielu innych, niezbędny jest pomiar masy cieczy wlewanych do wielkich kadzi i silosów. Precyzyjne określenie wagi bardzo ułatwia gospodarkę magazynową i obrót materiałami przechowywanymi w zbiornikach. Jaki rodzaj wagi najlepiej się do tego sprawdzi? Oczywiście waga zbiornikowa!

Wagi zbiornikowe najlepiej sprawdzają się w:
automatycznym odważaniu,
ciągłym pomiarze masy zbiorników,
dozowaniu konkretnych porcji materiału,
przyjmowaniu i wydawaniu towaru z jednoczesnym bilansowaniem.

Różnorodność wag zbiornikowych i ich zastosowanie

Wagi można znaleźć w różnych wielkościach i kształtach, ale zasada jest jedna. Wystarczy wsypać, wrzucić, wlać do jej wnętrza określoną ilość produktu, aby w szybki i precyzyjny sposób sprawdzić jej masę i objętość. Sprawdź ofertę wag zbiornikowych.

Nowoczesne zastosowania związane z użyciem wag zbiornikowych pozwalają na kontrolę stanu zbiornika, a nawet wizualizację danych o zmianach masy towaru. Wszystkie wyniki uzyskane na wadze są w szybki sposób przenoszone do komputera, co na pewno ułatwi pracę niejednego pracownika.

Od czego zależy wynik pomiarów?

Oczywiście od czujników tensometrycznych umieszczonych w wagach. W każdej z nich znajdują się po 3 lub 4 takie czujniki, w zależności od wielkości wagi i towaru, który będzie w niej umieszczany. Pomagają one w bardzo precyzyjnym określeniu zarówno wagi, jak i objętości towaru. Na wadze zbiornikowej można umieszczać zarówno ciecze, jak i produkty sypkie wszelkiego rodzaju, dlatego zazwyczaj wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta.

Stosowane w wagach specjalne mierniki pozwalają na komunikację z systemami sterowania procesami produkcyjnymi. Mierniki te mogą być samodzielnymi urządzeniami lub elementami sterownika programowalnego PLC. Wagi mogą też na bieżąco kontrolować stan zbiornika poprzez wizualizację, co pozwala na kontrolowanie zbiornika przez system komputerowy. Istnieje także możliwość automatycznego sporządzania mieszanek według konkretnych receptur, sterować klapami, zaworami i innymi elementami zbiornika z osobistego komputera.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)