Nowoczesne wymiana pieniędzy.

W ostatnim okresie można zauważyć znaczny wzrost zainteresowania usługami elektronicznej wymiany walut wśród Polaków. Kantory elektroniczne tak samo, jak te stacjonarne do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić działają na podstawie przepisów Prawa dewizowego. Ich największą zaletą jest spread, czyli różnica między ceną kupna i sprzedaży waluty, która jest dużo mniejsza niż w przypadku banków czy kantorów stacjonarnych.


Internetowa wymiana walut cieszy się największą popularnością wśród kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne w obcych walutach. Wymieniając pieniądze w kantorze internetowym, a następnie spłacając za ich pośrednictwem kredyt jesteśmy w stanie zaoszczędzić bardzo duże kwoty pieniędzy. Powodem, dla którego jest to możliwe jest wcześniej wspomniany bardzo mały spread. Jeśli obliczymy ile pieniędzy kosztowałoby nas wymienianie przez trzydzieści lat walut w banku lub zwykłym kantorze i porównamy ten wynik z kwotą przy korzystaniu z usług e-kantoru, zauważymy, że dzięki temu wyborowi jesteśmy w stanie zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kolejną dużą grupą osób korzystających z usług kantorów internetowych są przedsiębiorcy. Wykorzystują oni e-kantory  jak np. https://liderwalut.pl/ w celu rozliczania się z zagranicznymi kontrahentami, czy też dokonywania zakupów w obcej walucie.
Niepodważalną zaletą jaką daje nam e- kantor jest szybkość i wygoda. Jeśli tylko potrzebujemy dokonać wymiany walut za pomocą kilku kliknięć możemy przenieść się do wybranego przez nas kantoru i zrealizować zamierzone operacje. Jeśli chodzi o szybkość realizacji zleceń przez kantor internetowy, zależy to od tego czy posiada on umowę podpisaną z tym bankiem, z którego korzysta osoba wymieniająca. Jeśli tak, to pieniądze przelewane są w ciągu kilku sekund. Warto nadmienić również, że w takim przypadku opłaty za taką transakcję są znikome lub nie ma ich wcale.

Niektórzy potencjalni klienci obawiają się jednak korzystać z usług kantorów internetowych. Nie ma jednak ku temu powodów, gdyż kantor internetowy powinien działać zgodnie z takimi samymi zasadami według których działają tradycyjne kantory. Działalność kantoru jest działalnością regulowaną w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i wymaga wpisu do rejestru działalności kantorowej prowadzonego przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Kantor prowadzony może być tylko i wyłącznie przez osobę która nie była karana za przestępstwa skarbowe lub przestępstwo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Oprócz niekaralności osoba prowadząca kantor, jak również każdy pracownik takiego kantoru, musi posiadać odpowiednie uprawnienia. Oznacza to, że musi ona posiadać ukończony odpowiedni kurs.

Kantory internetowe nie posiadają limitów jeśli o chodzi o kwoty którymi można operować. Należy jednak pamiętać o tym, że w ramach przeciwdziałania procesowi prania brudnych pieniędzy wprowadzono przepisy według których transakcje na kwoty powyżej piętnastu tysięcy euro należy rejestrować , to znaczy załączyć odpowiednie dokumenty potwierdzające naszą tożsamość.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)