Parametry techniczne modułów LED

Moduły LED wykorzystywane są najczęściej w celach reklamowych. Za ich pomocą podświetla się m.in. kasetony reklamowe, litery świetlne, banery reklamowe oraz wiele więcej. Świetnie sprawdzają się również w miejscach narażonych na działanie wilgoci i pary wodnej. Moduł LED Samsung wyróżnia się nie tylko dużą odpornością na negatywne działanie czynników zewnętrznych, ale również niezawodnością pracy. Jeśli Twój wybór padnie na moduł plastikowy, to nie musisz martwić się o skomplikowany montaż. Nawet posiadając niewielkie doświadczenie zrobisz to w sposób szybki i intuicyjny.

moduły ledSposób mocowania moduły jest dość oczywisty. W zależności od preferencji, możesz zamocować go za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej, umieszczonej pomiędzy spodnią częścią modułu, a powierzchnią docelową. Drugim sposobem jest zastosowanie wkrętów, które umieszcza się w wyznaczone otwory montażowe. Dużą popularnością cieszy się model Moduł LED 5730 3 Samsung 1,2W (dostępny jest na przykład w ofercie polskiego producenta na goq-led.pl/moduly-led.html). Produkt zawiera soczewkę rozpraszającą, a także kolor światła biały zimny. Składa się z pojedynczych modułów, które są ze sobą połączone szeregowo przewodami (długość ok. 7 cm). Na jeden obwód składa się 50 modułów, więc najczęściej musisz jednorazowo zamówić kilkanaście sztuk produktu. Sposób podłączenia wiązki również ma znaczenie.

Ważne jest, aby moduły były zasilane obustronnie z tego samego źródła zasilania. Pamiętaj, aby dokładnie przeanalizować parametry optyczne oraz elektryczne wybranego modelu. Ich tolerancja wynosi najczęściej 10%. Jeśli zostanie przekroczone napięcie zasilania, to moduł LED może zostać znacząco przeciążony. Konsekwencje mogą być bardzo różne m.in. skrócenie czasu pracy lub ograniczenie luminacji. Może zdarzyć się tak, że cały łańcuch modułów zostanie zniszczony. W przypadku zbyt dużej temperatury składowania lub pracy również mogą wystąpić podobne objawy. Należy bardzo uważać, ponieważ łatwo możemy przyczynić się do zniszczenia produktu.

Gwarancja na moduły LED wynosi najczęściej około 5 lat, jednak produkt musi być eksploatowany w prawidłowych warunkach optycznych i elektrycznych, określonych przez producenta. Wykorzystując produktów to innych celów narażasz się na utratę gwarancji. Zbyt bliska odległość modułu LED od przedmiotu oświetlanego również może skrócić żywotność produktu. Na rynku dostępnych jest kilkaset modeli do wyboru, więc każdy znajdzie produkt dla siebie. Jest to nie tylko ekonomiczna, ale również niezwykle efektowna forma oświetlenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)