Pracujesz z klientem? Nie możesz chodzić ubrany jak nastolatek

Zdaj sobie w końcu sprawę z tego, że szkołę średnią i studia masz już dawno za sobą, a to jeden z tych powodów, dla których w końcu wypadałoby zadbać o swój wizerunek i to, co można znaleźć w twojej garderobie. Kiedy ostatnio ją odświeżyłeś?

Każda męska szafa z czasem wymaga przeprojektowania

biała modna koszula

Zdjęcie autorstwa Robb1e z Flickr.com (licencja CC 2.0)

Nie mamy tutaj na myśli oczywiście wymiany skrzydeł, a to, co można w niej znaleźć. Jeszcze do niedawna o zawartość twojej szafy dbali rodzice, ale teraz już czas wziąć się w garść i zabrać się za generalne porządki. T-shirty, jeansy i czapki, w których tak uwielbiałeś wygłupiać się na zajęciach na uczelni po prostu czas sobie odpuścić. Nie musisz ich wyrzucać, ale nie pokazuj się w nich przed znajomymi i szefem w pracy. Zostaw je na remont mieszkania, naprawę pralki lub wymianę koła w samochodzie. To wszystko.

Koniec z nastoletnimi przyzwyczajeniami trzydziestolatka

skarpetki logoCzarne skarpety na co dzień? To wykluczone

Nie chcemy cię martwić, ale jeśli w twojej szafie można znaleźć 30 par czarnych skarpet, z których wszystkie pochodzą od tego samego producenta, mają identyczny rozmiar i wydałeś na nie swoje ostatnie oszczędności, to czas je porzucić. Trzydziestolatek powinien już wiedzieć, że skarpety dobiera się do detali, a nie do butów lub co gorsza – do koloru nogawek spodni.

Nie noś kroku w kolanach

Noszenie spodni z obniżonym krokiem to zdecydowanie jeden z najpoważniejszych błędów, na jakie stać trzydziestoletniego faceta. Może i skejtami imponowałeś koleżankom w szkole średniej, które na ustach nosiły nowy album Jay Z, to dziś wystawiasz się na drwiny. Mimo że to rzadkość, aby dorosły mężczyzna pokazywał się w takich spodniach na co dzień, to chcieliśmy mieć pewność, że ciebie to nie dotyczy. Uff, kamień z serca.

Tenisówki tak, ale najwyżej na rower

Wiemy, że z białymi tenisówkami trudno będzie ci się rozstać, ale taka jest kolego kolej rzeczy. Nie możesz nosić trampek tylko dlatego, że są wygodne, bo ty dodajesz sobie nimi tylko lat. Szczególnie, jeśli nosisz brodę, a na głowie nie masz już tylu włosów, ilu być może byś sobie życzył.

Teraz czas, aby twoją szafę wypełniły oxfordy i brogsy. Nie, nie robimy sobie żartów.

Chinosy tak, jeansy już niekoniecznie

Jeśli już decydujesz się na jeansy, to tylko te o klasycznej budowie, gładkim wykończeniu bez żadnych wydartych kieszeni i kolan. Lepiej jednak gdybyś powoli zaczął przyzwyczajać się do chinosów z bocznie wszytymi kieszeniami. Szczególnie tymi, które zaprasowuje się na kant – są odpowiednie nie tylko do swetra, ale i koszuli z twardym kołnierzem i marynarki.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (z 1 głos)