Rośliny doniczkowe

Wielu z nas lubi mieć w domu i ogrodzie różnorodne rośliny. Rośliny produkują tlen, niezbędny człowiekowi do życia, a ponadto mogą stanowić niebanalną i oryginalną ozdobę pomieszczenia. Rośliny doniczkowe same w sobie są doskonałą dekoracją, czasem zdarza się również, że kwitną, co niesie za sobą dodatkowe walory estetyczne. Jedno jest pewne, rośliny wymagają pielęgnacji – niektóre z nich są bardzo wymagające, inne nie potrzebują niczego poza systematycznym podlewaniem.

neutralizacja zapachuPrzykładem rośliny, która nie sprawia większych problemów, są chociażby kaktusy – wystarczy od czasu do czasu wlać do ich doniczek odpowiednią ilość wody i to wystarczy im do funkcjonowania i rozwijania się. Kaktusy to rośliny kwitnące, a ich kwiaty potrafią być naprawdę piękne. Zostało udowodnione, że człowiek zdecydowanie lepiej czuje się, przebywając w miejscu w którym znajdują się rośliny. Zieleń i natura – a nawet jej namiastka, jaką jest roślina doniczkowa – redukuje poziom stresu i pomaga zebrać myśli, skupić się i zrelaksować. Naturalne środowisko człowieka jest wszak bliższe lasom i łąkom, aniżeli ciasnym pomieszczeniom w biurach i mieszkaniach. Kolor zielony uspokaja i bardzo dobrze wpływa na psychikę człowieka – jest to powodem dla którego właśnie tą barwę często wybieramy jako kolor ścian w sypialni, czy gabinecie. Dlatego też, urządzając dom czy miejsce pracy, warto zdecydować się na zakup przynajmniej kilku roślin.

Rośliny, pomimo szeregu niezaprzeczalnych zalet, mogą również mieć swoje wady. Jedną z takich wad może być zapach, jakie niektóre z nich wytwarzają – czy to ich liście, czy też kwiaty mogą wydzielać zapach, który nie będzie przyjemny dla naszego zmysłu powonienia, bądź też będzie zbyt intensywny, a przez to uciążliwy. Koniecznością staje się wówczas neutralizacja zapachu roślin. Istnieją różne, profesjonalne środki, które pozwalają szybko i sprawnie uporać się z tym problemem bez konieczności pozbywania się roślin z naszego otoczenia. Polecam zapoznać się nimi na stronie www.flora-fauna.pl/pol_m_Produkty-neutralizujace-zapach-154.html.

Dobrym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu są specjalistyczne filtry węglowe – są to filtry wypełnione wewnątrz węglem aktywnym, który pochłania niepożądane zapachy, oczyszczając z nich powietrze w pomieszczeniach. Filtry tego rodzaju oczyszczają powietrze bardzo dokładnie nie tylko z zapachów, których nie chcemy, ale także z toksyn i zanieczyszczeń – z pewnością więc zakup takiego filtra jest rzeczą, którą warto rozważyć.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)