Spokojna “jesień życia” w Domu Opieki

Zapewne każdy z nas marzy o spokojnej starości. Chcemy żyć jak najdłużej pozostając przy tym sprawnym. Jednak życie pokazuje, że nie zawsze możemy mieć to co chcemy. Nawet jeśli w grę wchodzi dobro naszych najbliższych. Bywa, że dzieci z różnych przyczyn nie mogą zająć się swoimi rodzicami. A tymczasem pragniemy szczęśliwej „jesieni życia” dla najbliższych.

Naprzeciw wychodzą domy seniorów, wspierając osoby starsze. Wykwalifikowani pracownicy codziennie pracują z chorymi wspomagając ich aktywność ruchową i psychiczną. Obecnie takie placówki cieszą się dość sporym zainteresowaniem. Jednak zanim wybierzemy dom seniora należy się zapoznać z miejscem, które ma być drugim domem dla osoby starszej.

Jest kilka ważnych czynników, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej placówki

Po pierwsze odległość. Ważne jest aby dom opieki nie był za bardzo oddalony od naszego miejsca zamieszkania, by w razie potrzeby można było się spokojnie udać do bliskiej nam osoby. Wiadomo, że osoby starsze najlepiej czują się w znanym im otoczeniu, dlatego możliwość częstych odwiedzin jest dla nich szczególnie ważna.

Po drugie kadra. Wyselekcjonowany personel powinien mieć odpowiednie uprawnienia i posiadać właściwe wykształcenie do różnego rodzaju zabiegów i świadczenia danej pomocy. Przede wszystkim ważni są rehabilitanci, fizjoterapeuci, psycholodzy, pielęgniarki i lekarze.

Po trzecie cena. Każdy ośrodek ma swój cennik. Należy pamiętać, że opłata za pobyt w domu seniora do wysokości 70% ponosi mieszkaniec lub rodzina czy gmina, która skierowała daną osobę do tej placówki.

Po czwarte to wyposażenie ośrodka, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania osoby starszej. Zatem sprawdza się, czy placówka posiada łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi, czy budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, czy w budynku jest winda. Warto też o opinię poprosić osoby, które już jakiś czas przebywają w danym domu seniora. Biblioteka i ogród umożliwiający spacery będą dodatkowymi atutami.

Przed ostatecznym wyborem warto wybrać się do kilku placówek w celu porównania wyżej wymienionych elementów. Domy, które kładą nacisk na domową, przytulną atmosferę są najczęściej obleganymi placówkami, w których rodzą się nowe przyjaźnie i miłości. Dom Gerawita to sprawdzona placówka przez wielu pacjentów. Wyposażona w najnowocześniejsze sprzęty, oraz posiadająca wykwalifikowany personel sprawia, że pacjenci czują się bezpiecznie i komfortowo. Dom opieki oferuje pobyt stały i tymczasowy. http://www.domopiekigeravita.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)