Sposoby na reklamę

W dzisiejszych czasach pewne są tylko śmierć i podatki. Dodałbym do tego fakt, że dobra reklama sprzeda wszystko. Kupimy wszystko, co będzie ładnie opakowane, jeśli tylko damy sobie wmówić, że jest nam to potrzebne. Jest to niezwykle ważna kwestia, jeśli posiadamy towar lub usługę, którą chcemy sprzedać.

I tutaj przechodzimy do sprawy – która wydaje się oczywista, a mimo to nie wszyscy przedsiębiorcy o tym pamiętają. Oznakowanie firmy to coś co wielu, szczególnie początkujących, biznesmenów traktuje marginalnie. Ot jakiś baner, naprędce sklejona wizytówka, szczytem kreatywności jest naklejka na samochodzie. Przecież logo naszej firmy to najcenniejsze dobro, jakie posiadamy. W dzisiejszych czasach nie kupujemy już bowiem konkretnych produktów, tylko marki, jakie za nimi stoją. Dlatego właśnie powinniśmy zadbać o to, żeby nasze logo było dobrze przemyślane i należycie eksponowane. Od tego, czy uda nam się dzięki niemu zapaść w pamięć klienta zależy nasz sukces. Dobrze załóżmy, że logo jest doskonałe, wizytówki porządnie wykonane a nad siedzibą firmy widać okazały neon. Co jeszcze możemy zrobić? Dobrym pomysłem będą ekspozytory reklamowe.

295283421_b8ed887f1d_o

Cóż to takiego? To takie gablotki – w których można umieścić własne ulotki reklamowe, katalogi czy wizytówki. Postawienie kilku takich właśnie ekspozytorów w centrach handlowych czy dużych marketach może przynieść naprawdę ciekawe rezultaty. Warto zauważyć, że inwestycja w tego typu formę reklamy, nie jest zbyt wielka. Kiedy już takie cuda będą w naszym posiadaniu, warto zadbać, żeby nasze ulotki i foldery reklamowe były dobrze zaprojektowane i rzucające się w oczy. Cały czas musisz pamiętać, aby logo Twojej firmy kojarzyło się z dobrze wykonaną pracą. Dlatego gdziekolwiek się ono znajdzie musi być zrobione z najwyższą dbałością o szczegóły. Równie dobrym pomysłem, choć tym razem wymagającym większych inwestycji mogą się okazać bilbordy reklamowe. W zależności od posiadanych funduszy można pokusić się o jeden w dobrym punkcie miasta. Jednak warto również rozważyć zakup miejsca na kilku mniejszych bilbordach usytuowanych przy drogach wjazdowych do miasta. Trzeba mieć jednak tutaj na uwadze czy nasza oferta jest skierowana do klienta w całym kraju, czy operujemy tylko w najbliższej okolicy.

8411535810_f87cc4deee_o

Jeśli nie mamy możliwości obsługi klienta na drugim końcu Polski  wtedy trzeba zadbać o jak najlepszą ekspozycję na rodzimym podwórku. Kolejny raz trzeba pamiętać o tym, aby nasza reklama była zrobiona z głową i pomysłem. Tego typu zabieg marketingowy jest dużo droższy niż poprzednie. Tym bardziej w tym wypadku dbałość o jakość jest jeszcze ważniejsze. Jednak nawet zastosowanie tych form reklamy, nie zagwarantuje nam błyskawicznego sukcesu. Niezależnie od zastosowanych środków najważniejszą kwestią będzie nasza cierpliwość, wytrwałość i konsekwencja. Jeśli uda nam się przetrwać wszystkie trudne chwile zwątpienia to wreszcie nastąpi ten moment, kiedy ludzie będą rozpoznawać nasze logo. Od ciebie zależy, z czym będzie się ono kojarzyć.

 

źródło: pam.net.pl/reklama/bilbordy-reklamowe-pylony/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)