Szkoła muzyczna. Oto 5 powodów, dla których warto wybrać ten…

Chęci gry na instrumencie to domena dzieci młodszych i starszych. Te szukając swojego miejsca w świecie i prawdziwej pasji często wybierają drogę muzyczną. Czy szkoła muzyczna to placówka, którą warto wybrać? Oto 5 argumentów opowiadających się za tym, że warto.

Wspiera rozwój intelektualny

SZKOŁA MUZYCZNA

Zdjęcie www.flickr.com CC 2.0 Sadie Hernandez

Regularna gra na instrumencie to nie tylko wysiłek fizyczny i silna wola, która pozwala na regularne pojawianie się na zajęciach. Taka nauka wymaga przede wszystkim samodyscypliny i silnego zmotywowania, by codziennie spędzić kilka godzin z gitarą lub innym instrumentem w rękach. To właśnie takie działanie sprawia, że dziecko staje się gotowe do działania, chętniej podejmuje się nowych rzeczy, a osiągane przez niego wyniki są znacznie wyższe. Tak, szkoła muzyczna wspiera rozwój manualny, ale również intelektualny.

Rozwija zmysły poznawcze

Muzyka to również słuch. Dzieci, które uczą się gry na instrumencie i uczęszczają regularnie do placówek prowadzących takie zajęcia wykształcają w sobie rzadkie i pożądane umiejętności zwracania uwagi na mnogość bodźców i ich umiejętnej analizy.

To właśnie ta wrażliwość zmysłowa, stworzona wraz z pierwszym kontaktem z instrumentem, rozwija się i prowadzi do zwiększenia poziomu posiadanej przez dziecko kreatywności. Wzbogaca inwencję twórczą, pomaga w poprawie koncentracji i skupieniu uwagi – wynika z materiałów progenja.edu.pl.

Kształtuje charakter

Szkoła muzyczna to również kształtowanie charakteru, wspomaganie pozytywnych cech występujących u dziecka. Cierpliwość, wytrwałość, odwaga, odporność na stres, trud i zmęczenie. Chcesz, by Twoje dziecko nauczyło się wszystkich tych rzeczy, które pomogą mu w późniejszym życiu? Nauka na instrumencie spotęguje również jego wrażliwość na piękno, wyobraźnię, a przy tym nauczy samodzielnego myślenia i uodporni go na zabiegi manipulacyjne ze strony świata i innych ludzi.

Kształtuje społeczne zachowania

Edukacja muzyczna niweluje poziom zachowań agresywnych – to teza potwierdzona przez specjalistów. Uczęszczanie do szkoły muzycznej to szansa dla dziecka na zawarcie nowych znajomości skupionych wokół podobnych zainteresowań, na wykształcenie umiejętności współpracy i współdziałania – niezbędnej w przyszłym życiu zawodowym.

Wspiera emocjonalność dziecka

Dzieci mające częsty kontakt z muzyką cechują się znacznie większą empatią i dojrzałością emocjonalną niż ich rówieśnicy. Są bardziej zrównoważone, zdyscyplinowane, a komunikacja międzyludzka i interpersonalna nie sprawia im problemu. Szkoła muzyczna to nie tylko rozwiązanie na lepszy rozwój intelektualny, ale również fizyczny i społeczny.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (z 1 głos)