Ulotki reklamowe

Ulotki, foldery i broszury to najczęściej drobne druki reklamowe adresowane do bliżej nie określonego odbiorcy, choć oczywiście często do określonej grupy docelowej tj. jakiejś społeczności. Społecznością taką mogą być bywalcy klubów, kin, kawiarni, społeczność przystankowa tj. osoby korzystające z komunikacji miejskiej lub klienci sklepów.

Aby ulotki spełniały swoją rolę muszą być zaprojektowane i wydrukowane tak, by na ograniczonej powierzchni mieścił się konkretny przekaz, który adresujemy do odbiorcy i przekaz ten powinien być jak najpełniejszy a z drugiej strony na tyle skondensowany by szybko zwracał uwagę. Ulotkę bardzo łatwo wyrzucić do śmieci , powinna być więc zaprojektowana tak, by pierwszym odruchem było dokładne zapoznanie się z jej treścią a nie włożenie do kieszeni czy wyrzucenie druku do kosza.

druk

Materiały i ulotki reklamowe – problemy z przygotowaniem

Problem z przygotowaniem ulotek reklamowych i innych drobnych wydawnictw tego typu jest właściwie jedynie problemem przekazu. Dlatego ulotki reklamowe: ich projekt, druk, a często również dystrybucję powierza się wyspecjalizowanym firmom. Dlaczego? Wszelkie wydatki w biznesie powinny mieć swoje uzasadnienie. Najlepiej jeśli wiążą się z wymiernymi przychodami, które można dzięki nim osiągnąć.

Ulotki reklamowe są przekaźnikiem wiedzy o firmie i produkcie a jednocześnie zachętą, wabikiem, który powinien przyciągnąć klientów, jeśli do tego nie dojdzie – wydatek na druk ulotek reklamowych można potraktować po prostu jako stratę, a na straty w biznesie pozwolić sobie nie można. Dodatkowym problemem może być fakt, że w wielu przypadkach efekty akcji reklamowych przy pomocy ulotek daje niemierzalny efekt.

Przygotowanie i druk: ulotek i materiałów reklamowych

Powinny się tym zająć osoby zaznajomione z najnowocześniejszymi technikami reklamy i sprzedaży. Wszelkie działania promocyjne są dziś tak zaawansowane pod względem psychologicznym i socjologicznym, że druk ulotek nie jest i nie może być usługą stricte poligraficzną. Równie ważne jest przygotowanie projektu i odpowiednia jakość druku. Perfekcyjnie przygotowaną, ciekawą ulotkę trudniej jest wyrzucić do kosza.

Druk ulotek reklamowych nie wiąże się z wielkimi wydatkami. Przede wszystkim z tego względu, że na rynku działa bardzo duża ilość drobnych drukarni. Do druku ulotek nie trzeba sitowego, ani przygotowywania matryc. Wystarczy drukarka laserowa o wysokiej wydajności. W dzisiejszych czasach sprzęt do drukowania jest stosunkowo tani. Dlatego konkurencja na rynku drukarskim jest tak duża. Korzystają na tym konsumenci.

Polecamy inne ciekawe poradniki i artykuły do przedruku.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)