Zdrowy styl życia

W dzisiejszych czasach niewielu z nas ma czas, by tak naprawdę zadbać o siebie i swoje zdrowie. Chorujemy w biegu, wciąż pracując i oddając się sprawom, które i tak przeważnie nie są warte naszego wysiłku. Ale tak trzeba. Dlatego tak usilnie propaguje się zdrowy styl życia. Dzięki niemu nie będziemy aż tak podatni na wszelkie choroby, nie grożą nam więc żadne niewygody z tym związane. Co możemy robić, by żyć zdrowo?

Jest całe mnóstwo rzeczy, które pomogą nam dbać o zdrowie. Przede wszystkim trzeba zmienić dietę na taką, która będzie dla nas najlepsza. Jaka to dieta, najlepiej powie nam profesjonalny dietetyk. Nie należy samodzielnie weryfikować swojego menu, gdyż można się tym bardzo osłabić, a przecież nie o to nam chodzi. Do dietetyka czeka się w kolejkach, często dość długich, jednak warto. Ponadto, należy zrezygnować z transportu samochodowego, o ile to tylko możliwe. Należy przerzucić się na podróż piechotą lub rowerem.

Nie tylko dbamy w ten sposób o środowisko, ale także o naszą kondycję, która często jest na bardzo niskim poziomie, zwłaszcza, jeśli mamy pracę siedzącą. Dzięki temu poprawimy także pewne funkcje naszego organizmu. Serce zacznie lepiej pracować, krew popłynie szybciej i będzie lepsza jakościowo. Szybciej pozbędziemy się toksyn z organizmu, a więc ogólnie będziemy zdrowsi! Warto także zacząć uprawiać sporty. Jakie, to już tylko i wyłącznie nasz wybór. Można jeździć na nartach, można grać w piłkę nożną lub ręczną, bardzo przyjemnym i korzystnym sportem (aczkolwiek drogim), jest jazda konna.

Każda w zasadzie aktywność fizyczna będzie tu dobrą metodą. Nawet dłuższe spacerki z psem to już coś! Sprawdzajmy, co jemy. Unikajmy nabuzowanych chemią produktów. Nie przysporzą nam one zdrowia, a wręcz przeciwnie. To trudne, jednak wykonalne. Jedzmy dużo warzyw i owoców, unikajmy smażonych potraw, a już w szczególności popularnych fast foodów. Nie faszerujmy się niepotrzebnie lekami. Preparaty witaminowe to nie jest dobre rozwiązanie. Lepiej dostarczać witaminy właśnie w owocach i warzywach, niż w postaci, jakby nie było, chemii.

Wiadomo, wszystko jest dla ludzi i wszystko można jeść, jednak nie w dużych ilościach tych rzeczy, które nam po prostu szkodzą. Nie palmy papierosów! To pierwsza i najważniejsza zasada zdrowego stylu życia. Unikajmy tak zwanego „biernego palenia”. Papierosy to trucizna, nawet bardziej dla tych, co przebywają w towarzystwie osób palących, niż dla samych palaczy. Zdrowszy styl życia, to dłuższe i lepsze życie dla nas. Nie marnujmy życia na nie warte tego przyjemności.

Zapraszamy na stronę poświęconą zdrowemu żywieniu i dietom – http://dietoteczka.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)